Nedostupné zboží šijeme na objednávku, doba dodání 1-2 týdny. Pište!

Novinky

co kdo kdy kde

co

 

  Kabelky, tašky, cestovní tašky, batohy, vaky, pouzdra, obaly

 

kde   V České Republice. Hrdě. Materiály beru Evropský, ale snažím se co nejvíc z Česka.

kdo

 

 Jmenuju se Bára. Mám občas skřítky pomocníčky. A dítě, kočku, hromadu strojů...a   muže. V tomhle pořadí ;).

 

kdy

 

 Kdy se dá. Značka vzniká pomalu, od studia přes tříletý pracovní pobyt v Norsku až   po dovolenou rodičovskou. Všechno se děje pomalu, ale nikam nespěcháme, že jo.

waxed cotton...wtf?

WAXED COTTON CANVAS alias voskované plátno.

Specifický materiál vynalezený britskými námořníky. Chtěli nepromokavé oblečení a plachty, a tak bavlněné plátno ráchali v kdečem. A směs vosku a parafínu byla tak famózní, že se voskované plátno tradičně vyrábí už fakt dlouho. Teda v Británii má tradici. Vyrábí se všude možně, ale jedinej Britskej má tu sailorskou historii. A to se počítá ;). To mě baví.

 

Vlastnosti toho plátna jsou ale pořád textilní. Vyrábí se v různých gramážích (tloušťkách/pevnosti/síle) a i v různých voskovacích směsích. Není to styl pro každýho. Ale kdo se v něm shlídne, už nemůže jinak. Když plátno v ruce zmačkáte, zůstanou na něm škrábance a zmačkance vidět, jak vosk ustoupí. Jako když ryjete prstem po kůži. Je to vlastnost, kterou buď vyhledáváte nebo nechcete. A my ji zbožňujeme. Hodně to připomíná kůži, je to ale pořád plátno. A to je na tom boží.

Nové voskované plátno se může na omak zdát mastné. Ale nešpiní. Po pár nošeních je ale svrchní vrstva osahá a vosk zůstane jen uvnitř látky. Látka je pak normálně textilní, ale přesto nepromokavá.

 

PRODUKTY z voskovaného plátna jsou nepromokavé, oproti klasické bavlně relativně barevně stálé a oděruvzdorné. Dlouho vydrží a časem získávají ten krásný omšelý vzhled. Milujou ho lidi po celým světě, k nám se teprve pomalinku dostává. Na batohy, tašky, kapsičky, obaly,..ale i bundy má perfektní vlastnosti a je to skvělá alternativa ke kůži, kožence a klasickému plátnu. 

 

ÚDRŽBA je snadná. Klasické nečistoty vydrhnete v umyvadle mýdlem. Jednou za pár let je dobré plátno opět převoskovat textilními vosky, taška pak bude jako nová. 

 

 

2 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení